Domů > Linux návody, software > Webcamera

Webcamera

Router je již od výrobce připraven pro připojení USB kamery. Podporovány jsou pouze již nevyráběné kamery s ovladači PWC 9.0.2 a OV51x 1.65-1.12. Většina současných kamer včetně těch levných spolupracuje s ovladačem SPCA5xx.
1. vypněte podporu USB webových kamer v administraci: USB Application – Web Camera – Enable Web Camera? – Disabled

2. telnet my.router (192.168.1.1)

3. ipkg install palantir

4. cd /opt/usr/lib

5. wget http://koppel.cz/cdmawifi/postupy/USBwebcam/spca5xx.o

6. wget http://koppel.cz/cdmawifi/postupy/USBwebcam/spcadecoder.o

7. přidejte následující doinit.usb nano /opt/init.usb

insmod videodev
insmod /opt/usr/lib/spcadecoder.o
insmod /opt/usr/lib/spca5xx.o
sleep 5
/opt/bin/palantir -C /opt/etc/palantir.conf >/dev/null&

8. případně upravte konfigurační soubor kamery /opt/etc/palantir.conf a restartujte router: reboot

9. po restartu je steam videa dostupný na adrese my.router:8000

10. nahrajte do root složky www serveru /opt/share/www/lighttpd balíček[2] s nástroji pro zobrazení kamery ve www stránkách.

Možné problémy: pokud se dočkáte v systémovém logu chybového hlášení „…DEALLOC error on init_Isoc“ je problém s propustností sběrnice USB. Nejčastějším řešením je připojení kamery přímo do USB portu routeru, nikoliv přes USB rozbočovač. A to i přesto, že má externí napájení[3].

 


 

[1]Konkrétně byla použita webová kamera Logitech QuickCam Express podporována ovladačem SPCA561A. Aktualizovaný seznam podporovaných kamer je dostupný na internetové adrese http://mxhaard.free.fr/spca5xx.html

[2]HTML verze pohledu na kameru, Java applet a Win32 aplikace ke stažení na počítač http://koppel.cz/cdmawifi/postupy/USBwebcam/www.zip

[3]Odzkoušeno s rozbočovačem MAXXTRO/ GEMBIRD USB2.0 Hub UHB-C247

Categories: Linux návody, software Tags:
 1. Luděk
  16.04.2012 na 19:59 | #1

  Dobrý den,
  zajímalo by mě zda existuje nějaký takový postup na router WL520GU s využitím driveru UVC pro livecam HD 3000 (microsoft) Dokázal by jste mi nějak poradit, zda je to vůbec možné?
  Děkuji

 2. admin
  17.04.2012 na 21:58 | #2

  @Luděk Určitě to jde 🙂 teď ale nevím v jaké fázi jsi. A) už máš na routeru alternativní firmware a ladíš jen kameru, nebo B) jsi úplně na začátku. Pokud A) vše je na tomto webu, případně na ASUS WL-520gu @ OpenWrt, pokud už u B) seznam podporovaných karet je uveden tady v článku a přes něj nejede vlak, tedy jede, ale je to o něco náročnější a chce to zkoušet a hledat. Zkus se tedy víc rozepsat.

 3. Lukáš
  08.05.2014 na 20:38 | #3

  Potřeboval bych pomoct s tou úpravou kamer, mám tam firmware 1.9.2.7 takže asi nejspíš origo, takže bych poprosil o nějáký návod jak upravit ty web camery. Děkuju

 1. Žádné zpětné odkazy

 

%d blogerům se to líbí: