Domů > Asus WL-500gP > Pevná adresa pomocí služby no-ip.com

Pevná adresa pomocí služby no-ip.com

Pokud si nechcete u svého ISP platit pevnou IP adresu a přitom byste rádi vzdáleně přistupovali do své domácí sítě, či na stránky, umístěné na domácím serveru, lze využít služby no-ip.com, ke které je pro WL-500g k dispozici klient. Klient se stará o aktualizaci záznamů pro vaši IP adresu, pokud dojde k její změně, odešle informaci na DNS servery služby no-ip.com. Pokud máte vlastní doménu, lze ji též namapovat na Váš domácí router pomocí tzv.CNAME.

Nejprve je potřeba se na stránkách www.no-ip.com registrovat. Po vyplnění jednoduchého formuláře obdržíte aktivační email. Bezplatný účet služby no-ip.com má jistá omezení a jednou za 60 dnů je potřeba potvrdit, že službu stále používáte.

Po přihlášení zvolte Add a vyplňte požadované hostname a z menu si vyberete požadovanou doménu. Pokud máte vlastní doménu, pak vám na tvaru hostname příliš nezáleží, neboť jej později stejně budete volat pomocí CNAME. Poté zvolte, že potřebujete záznam typu DNS Host (A). Dole pak můžete již nyní vložit IP adresu vašeho routeru, později pak bude tento údaj měnit program běžící v routeru.

Poslední krok je instalace programu noip, který zajišťuje update IP adresy na DNS serveru no-ip.org. K serveru se přihlaste pomocí telnetu. Následuje série příkazů, nejdříve pro jistotu příkaz ipkg update, následně příkaz ipkg install noip po dokončení instalace zadejte příkaz noip2 -C, tím spustíte konfiguraci tohoto programu. Vyberete IP adresu rozhraní, která bude posílána na DNS server. Vyberte vlan1 a zadejte číslo, které je jí přiřazené. Následuje zadání přihlašovacích údajů ke službě a dokončení procesu nastavení. Nyní ještě zařídit automatické spouštění programu noip2, to provedete zadáním řádku /opt/bin/noip2 do souboru init.usb

nano /opt/init.usb <enter>

kontrolu běhu a nastavení programu provedete příkazem noip2 –S [11]

Categories: Asus WL-500gP Tags:
 1. sasa
  29.09.2009 na 20:49 | #1

  Ahoj, chci se zeptat, nefunguje mi ipkg, mám WL-500W dá se nějak nainstalovat no-ip nějak jinak?

 2. admin
  11.11.2009 na 16:28 | #2

  Můžeš si zkompilovat vlastní instalaci i s no-ip, ale to je asi dlouhá cesta. Doporučuji spíš vyzkoumat proč nejde nainstalovat ipkg.

 3. Rada
  02.01.2010 na 19:50 | #3

  Ahoj, mam sdilenou IP a kdyz napisu webovou stranku do prohlizece, tak se vsechno nacte a zobrazi jak ma, ale kdyz jsem stejnou adresu poslal kamaradovy, tak se mu to nenacetlo a objevilo se ze vyprsel cas na spojeni. 🙁
  Mohl by mi prosim nekdo poradit nebo pomoct?
  Predem diky
  Rada

 4. admin
  02.01.2010 na 21:38 | #4

  @Rada
  Podívej se na http://www.no-ip.com jestli tam máš přiřazenou správnou IP. Pokud ano, tipuji na nějaký jiný firewall na cestě, pokdu to není tvůj vlastní, je třeba v iptables povolit příslušné porty pro přístup „z venku“. A to na celé cestě.
  To že ti to jde doma, je routerem, protože si adresu přeloží sám a nasměruje tě.

 5. Rada
  03.01.2010 na 16:27 | #5

  Diky moc, tak uz se mi asi podarilo aby to videl i znamy z venku, ale jede to pouze tehdy, kdyz do telnetu manualne napisu toto: iptables -I INPUT -j ACCEPT -p tcp –dport 80. Kdyz jsem tento radek vlozil do init.usb, tak se zrejme neprovedl a pri pokusu zobrazit stranku z venku se vypise ze vyprsel casovy limit a stranku tak nelze zobrazit. Hned jak to zadam rucne, tak se to zprovozni. Muzes mi prosim pomoct jak to zaridit aby se povolily porty hned po (re)startu routeru?
  Predem diky.

 6. admin
  03.01.2010 na 18:53 | #6

  mám v /opt/init.usb shodně iptables -I INPUT -j ACCEPT -p tcp --dport 80 tak bych tvůj problém viděl na nějaký neplatný znak, nebo nekorektní ukončení řádku. Zkus to odladit pomocí editoru vi.
  Pokud z /opt/init.usb funguje vše ostatní, podívej se ještě zda nemáš nastavené nějaké přesměrování portu 80 z webového rozhraní routeru.

 7. 26.02.2013 na 15:09 | #7

  Ahoj mohl by mi někdo pomoci s nastavením noip? Zaregistroval jsem si stránku dle návodu. Domníval jsem se, že se nyní dostanu z venku na webové rozhraní routeru? Zatím jsem si ani neškrtnul, zkouším různé rady s IP tables, vypnutí firewalu atd., ale asi někde dělám chybu nebo jsem tomu špatně porozuměl.

 8. admin
  26.02.2013 na 15:31 | #8

  @zachy „problém“ bude nejspíš v iptables, ještě to překontroluj, ověř i nastavení noip2 -S
  Otevřený port otestuj nástrojem yougetsignal.com/tools/open-ports

 9. 26.02.2013 na 22:08 | #9

  @admin Tak to vypadá na něco jiného. Po testu nástrojem yougetsignal.com/tools/open-ports mi píše, že port je uzavřen. Zeptám se trochu jinak. Čtením článků a testy jsem zjistil, že od providera mám neveřejnou IP adresu. Ve statusu na Wan interface vidím nějakou 10.x.x.x adresu, což bude vnitřní přidělená od mého providera asi DHCP serverem. Pokud si dám mojeip nebo jinou službu, tak mi to ukazuje nějakou veřejnou adresu. Předpokládám že provider, tam má strčenou nějakou proxynu či obdobnou službu a tím mě uzavře port přímo na mém routeru? Jsou mé úvahy správné a jde s tím něco dělat? Rád bych se dostal z venčí na router do rozhraní a poté i do mojí vnitřní sítě přes forwardy atd. Musím mít v tuto chvíli na testy nainstalovanou noip2 na serveru? Měla by to být služba jenom pokud mi provider mění dynamicky adresu?

 10. admin
  01.03.2013 na 20:27 | #10

  @zachy v podstatě jsi si odpověděl sám, mezi tebou a internetem je ještě další prvek, proxy to nejspíš nebude, ale určitě další router a firewall. A co děla dál, přesvědčit providera aby pro tebe otevřel a pak směroval nějaký port. Zbytek by měl obstarat nástroj noip.

 11. 01.03.2013 na 20:55 | #11

  @admin
  S providerem již na dané téma komunikuji. Bude to tak jak píšeš, ani jsem se ho neptal na přímé detaily. Nabídnul mi za kilčo měsíčně veřejnou IP, ale to se mi fakt nechce dávat. Nevidím v tom zase takový efekt. Ještě je druhá možnost, že bych mohl testovat IPv6 pro providera a mě by to vyřešilo přístup do sítě. Začínám toto téma pomalu studovat. Nemáš náhodou zkušenosti s IPv6 na Asusu 500? Ještě jsem včera pořídil na mé další pokusy Asuse Asus RT-N16, tak uvidíme jak budu spokojen s tímto routerem.

 1. Žádné zpětné odkazy

 

%d blogerům se to líbí: