Domů > Asus WL-500gP > Instalace databáze SQLITE

Instalace databáze SQLITE

Pro prezentaci dynamických www stránek s PHP je třeba i databáze. Vzhledem k omezenému výkonu se nedoporučuje instalace MySQL databáze, ale například mnohem méně náročné SQLITE.

ipkg install sqlite

upravte /opt/etc/php.ini do sekce [PHP] doplňte date.timezone = "Europe/Prague" a do sekce [Dynamic Extensions] doplňte extension=pdo_sqlite.so a případně okomentujeme řádky obsahující:

;extension=gd.so ;extension=pdo.so ;extension=sqlite.so

Překontrolujte, zda v adresáři /opt/etc/php.d vznikly soubory gd.ini ,mbstring.ini , pdo.ini , sqlite.ini , pokud ne, založte je a vložte do nich následující: v gd.ini musí být: extension=gd.so v pdo.ini musí být: extension=pdo.so v sqlite.ini musí být: extension=sqlite.so v mbstring.ini musí být: extension=mbstring.so

Případně využijte výhody použití skriptu:

echo "extension=gd.so" >> /opt/etc/php.d/gd.ini && echo "extension=pdo.so" >> /opt/etc/php.d/pdo.ini && echo "extension=sqlite.so" >> /opt/etc/php.d/sqlite.ini && echo "extension=mbstring.so" >> /opt/etc/php.d/mbstring.ini

Pro lepší správu databáze nainstalujte SQLiteManager:
Vytvořte si v rootu web serveru (/opt/share/www/lighttpd/) složku např. sqlite a do ní nakopírujte obsah staženého archivu. Na závěr restartujte router: flashfs save && flashfs commit && flashfs enable && reboot .

Po restartu ověřte, zda běží všechny služby, které jste nainstalovali, příkazem: ps

Ověřte, zda funguje manažer databáze: http://my.router/sqlite/

SQLiteManager http://www.sqlitemanager.org/ ve verzi 1.2.0

Categories: Asus WL-500gP Tags:
 1. 15.08.2009 na 22:00 | #1

  skusal som to rozchodit, vyzera ze to ide, ale skusal som tam rozchodit jednu aplikaciu a toto je vysledok http://peko.webhop.info/phpBB3/, nevie niekto poratit.
  Dakujem

 2. admin
  02.09.2009 na 17:44 | #2

  @peko
  Prvně vidím problém v tom, že ti ten WebHop nesměruje jak bys asi chtěl.

  A jak máš nastavené připojení pro databázi? Jede ti alespoň webové rozhraní pro instalaci? A nakonec je to dostatečně rychlé?

 3. 02.09.2009 na 18:13 | #3

  uz som to zrusil, nasiel som inu aplikaciu, a ta ide uz pekne, dakujem

 1. Žádné zpětné odkazy

 

%d blogerům se to líbí: