Archív

Archív pro

Oprava routeru

Už to vypadalo že se s routerem nadobro rozloučím, ale díky komentářům pod článkem router je po smrti, jsem se rozhodl pokusit se o opravu.

Dle rad jsem se tedy rozhodl vyměnit vydutý kondenzátor na desce routeru 470μF/16V 105°C pro který jsem zašel do GME, když jsem viděl tu cenu, rovnou jsem koupil dva a vyměnil i ten druhý. Vypadal sice OK, ale pro jistotu byl vyměněn. Konkrétně se jedná o tento CE 470u/16VT JAM-TK 8×11,5 RM3,5 BULK od JAMICON.

Po výměně kondenzátorů nebyl router pořád funkční a tak bylo třeba se podívat i na zdroj. Neměl jsem možnost zdroj nijak otestovat, tak jsem ho rovnou rozlousknul. Naštěstí to nebylo nic těžkého, stačí nožem šikmo zatlašit do spáry a nechat povolit lepidlo. Po otevření zdroje bylo vše jasné.

Rovněž vydutý kondenzátor s hodnotami 1200μF/10V 105°C. Bohužel ani GME a GES nenabízí kondenzátor takové kapacity, proto jsem jej nahradil modelem 1500μF/10V 105°C. Jedná se o filtrační kondenzátor, proto netřeba si příliš lámat hlavu nad jeho kapacitou. Zašel jsem tedy do GESu pro RAD 1500/10 HT RM5 od HITANO.

Stačila chvilka a kondenzátor byl vyměněn a ihned otestován v provozu. Router se rozsvítil, nastartoval a do teď běží. Paráda. Do ostrého provozu ho zatím nedám, mezitím jsem ho nahradil routerem TP-LINK TL-WR842ND. Otázkou je co s ním dál, zda nechat v provozu, nebo prodat dál. Uvidíme

Náklady na opravu celkem: 2×3 + 5 = 11 Kč za kondenzátory + vlastní práce zdarma. Výměny se netřeba bát, zvládne to každý, ale na vlastní nebezpečí!!!

Galerie z opravy:

jde se měnit

Závěrem chci poděkovat uživatelům Miro a Saf za inspiraci, dále ještě Leošovi a Jardovi za jejich rady.

Categories: Asus WL-500gP Tags: